Rapid Delivery for Silk Vacuum Exposure Machine - GCWM-9100 100kW/915MHz magnetron – Guoguang Electric
Short Description:
GCWM-9075 75kW/915MHz CW Magnetron   The GGCK-50 Continuous wave magnetron is a 33cm, fixed-frequency, full-metal-ceramic structure, and direct thermal pure tungsten cathode, high-power microwave tubes. Electromagnet attached to the magnetic field from the outside to offer water-cooled tube, the cathode leads to air-cooled, microwave energy from the axial antenna output, can directly stimulate a rectangular waveguide acting as the microwave power source used for heating.   Main Parameter ...
Product Detail
Product Tags
Related Video
Feedback (2)
Rapid Delivery for Silk Vacuum Exposure Machine - GCWM-9100 100kW/915MHz magnetron – Guoguang Electric Detail:
GCWM-9075 75kW/915MHz CW Magnetron
Main Parameter
Filament Voltage: …………………………………………10.0V
Filament Current:………………………………………… 94.5A
Anode Voltage:……………………………………………14.5kV
Anode Current:………………………………………………4A
Electromagnet Current:…………………………………… 3.95A
Output Power:………………………………………………50kW
Efficiency:…………………………………………………… 87%
fesfd (2)
50kW-915MHz CW Magnetron size
Product detail pictures:
Rapid Delivery for Silk Vacuum Exposure Machine - GCWM-9100 100kW/915MHz magnetron – Guoguang Electric detail pictures
Related Product Guide:
Microwave Oven Magnetron
Magnetron Sputtering: Best Process for Highly Durable, Very Adhesive Metal Plating
Rapid Delivery for Silk Vacuum Exposure Machine - GCWM-9100 100kW/915MHz magnetron – Guoguang Electric, The product will supply to all over the world, such as: , , ,